POSLEDNÍ MĚSÍC DO UZÁVĚRKY SOUTĚŽE!

01.03.2017

Poslední měsíc zbývá žákům pražských základních a středních škol, aby vytvořili filmový snímek s námětem rizikového chování a přihlásili se do jubilejního 10. ročníku amatérské filmové soutěže Antifetfest. Soutěž pořádá hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi. Přihlášky a filmové snímky v rozsahu maximálně deseti minut přijímají protidrogoví koordinátoři jednotlivých městských částí hl. m. Prahy do 31. března.

Soutěží se v kategorii základních a v kategorii středních škol. Městské části pořádají obvodní kola soutěže, ze kterých postupují vítězné snímky do celopražského finále. Na vítězné soutěžní týmy složené z mladých nadějných scénáristů, režisérů, kameramanů a herců čekají poukázky v hodnotě 25 000 Kč na podporu jejich další tvůrčí činnosti. Finále soutěže se bude konat 14. června 2017 v Kině Lucerna.

"Projekt zapadá do protidrogové politiky našeho města. Z pozice radního se snažím podporovat činnost center pro lidi s rizikovým chováním, nicméně primární prevenci vnímám jako úplný základ. Proto mladým filmařům a grafikům fandím, oceňuji jejich nápady, kreativitu a snahu v tak mladém věku změnit svět k lepšímu. Těším se na nejlepší videa a doufám, že tento jubilejní ročník není zdaleka ročníkem posledním," uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Do loňského ročníku Antifetfestu bylo přihlášeno 49 filmů, na kterých se podílelo 188 žáků a studentů ze sedmi městských částí. Nejvíce filmů vzniklo v městské části Praha 4. Tematicky se filmy nejčastěji zaměřují na šikanu, zneužívání, týrání, poruchy příjmu potravy, závislost na drogách, alkoholu, cigaretách, počítačích a internetu.

Přihlášky do soutěže a pravidla na: soubory ke stažení.

                                                                                                   Tiskova zpráva hl. m. Prahy